Чи можливо відростити довге волосся, незважаючи на генетику? Обґрунтування наукового факту

Чи можливо відростити довге волосся, незважаючи на генетику? Обґрунтування наукового факту

0 Автор admin

Нещодавно в компанії подруг зайшла суперечка про те, чи може кожна дівчина відростити волосся до п’ят? Ох, які ж міркування були. Все почалося з того, що одна з моїх подруг наростила волосся, тому що втомилася вирощувати довжину мрії самостійно. Хотілося результатів тут і зараз.

Хтось із дівчаток підтримав її, мовляв, «мати твоя завжди мала коротку стрижку, і ти відростити не зможеш». У мене з цього приводу була інша думка, адже генетика не визначає в буквальному сенсі довжину, на яку волосся може зрости у конкретної людини, але від неї безпосередньо залежить здатність волосся рости. Хто правий? Питання дуже актуальне, і блог intermobi.com.ua присвятив йому цю статтю, і ми вирішили її опублікувати у себе.

Чи можливо відростити довге волосся, незважаючи на генетику? Обґрунтування наукового факту

Про зростання волосся

Генетика – дуже цікава штука. Якщо говорити про волосся, то вона визначає, якого кольору воно буде, пряме або кучеряве. Також генетика відповідає за те, як швидко відростатимуть та оновлюватимуться локони. Але точно стверджувати, що в нас запрограмована конкретна довжина, не зовсім правильно. Волосся від моменту появи з волосяного фолікула до моменту випадання проходять три стадії:

Анаген

Фаза зростання. У цей період зароджується фолікул, з якого в майбутньому виросте нове волосся.

Катаген

Фаза спокою. Локони вже не ростуть, але ще живляться від фолікула, і їхній стан безпосередньо залежить від здоров’я організму в цілому.

Телоген

Фаза “доживання”. У цій фазі волосся схоже на мумію. Вони ще виглядають живими, але насправді основні життєві процеси вже припинилися. Через 3-4 місяці такі локони випадають.

Тут можна простежити те, що випадання – це нормальний, природний процес, який нікого не повинен лякати. Переживати варто в тому випадку, якщо на місці волосся, що випало, не починає рости новий. Або коли фаза зростання коротшає настільки, що волосся вмирає і випадає, ледве встигнувши пробитися до поверхні шкіри. При хорошому розкладі анаген триває 2-6 років.

Багато трихологи сходяться на думці, що чим довше триває фаза росту, тим довше відростає волосся. І ось тут і вступає в гру генетика, оскільки тривалість фази зростання від неї і залежить.

Чи можливо відростити довге волосся, незважаючи на генетику? Обґрунтування наукового факту

Довге волосся – тільки в мріях?

Безумовно, відростити довге і красиве волосся можна за будь-якої генетичної складової. Вони необов’язково мають бути як у Рапунцель. Довжина трохи нижче за лопатки актуальна зараз, і її досягти може кожна. Тут уже варто розбиратися у звичках, харчуванні та догляді.

Шкідливі звички

Природно, куріння та вживання алкоголю згубно впливають і на здоров’я, і на загальний стан не лише локонів, а й усього організму загалом. Тож, дівчатка, переходимо на бік ЗОЖ. Ми ж хочемо довге і здорове волосся, вірно?

Живлення

І знову про їжу. Так-так, фраза “Ми є те, що ми їмо” працює і в тій ситуації, коли хочеться мати розкішну довжину. Включіть у раціон більше фруктів та овочів, корисних жирів, а також вітаміни. Тут слід проконсультуватися з лікарем та здати всі необхідні аналізи, щоб грамотно підібрати БАДи та їх дозування. Коли я почала стежити за харчуванням та прийомом вітамінів, волосся почало рости як на дріжджах. Причому вони були дуже щільні та густі.

Догляд

Благаю, викиньте з голови народні маски з гірчиці, реп’яхової олії та різні відвари! XXI століття на подвір’ї, нам доступні професійні та перевірені засоби, які реально працюють і не завдають такої шкоди як усі ці «натуральні масочки із домашнього серванту»! Якщо ви хочете мати довге та красиве волосся, то варто переглянути поличку або ящик у ванній.

Краще, щоб кошти були без сульфатів та парабенів – вони сильно пересушують локони. Для зростання чудово підійде лінія NT ENERGIZING. Для тих, хто тільки знайомиться з брендом, раджу почати з купівлі енергетичного шампуню та гелю. У парі вони мають ефективний стимулюючий вплив на шкіру голови завдяки фітоактиву кофеїну та енергетичному комплексу Hair Energy Complex.

На додаток до цього чудово підійде зволожуючий кондиціонер із цієї ж серії, а також багатофункціональне молочко для волосся з лінії OI. Усього 4 засоби, але їх ефективність ви гідно оціните.